Czy emigracja musi oznaczać samotność?

Wyjazd poza granice kraju w celach zawodowych, najczęściej kojarzy się z wymuszoną samotnością. Ograniczona znajomość języka obcego i brak jakichkolwiek znajomości towarzyskich w docelowym miejscu zamieszkania, to z pewnością przyczyny strachu przed samotnością. Jednak rzeczywistość wcale nie musi być taka ponura, a polskie randki w UK to doskonały sposób na stworzenie nowej relacji, która uchroni przed samotnością.

Bliskie relacje

Podstawową funkcją, jaką mają polskie randki w UK to zbudowanie relacji bliskich, intymnych i romantycznych. Jest to szansa przede wszystkim na poznanie kogoś o podobnej perspektywie na życie i świat, który został wychowany w tej samej kulturze. Ponadto tego typu randki to okazja do zbudowania bliskiej relacji z osobą znającą język polski. Dzięki temu wszelkie intymne i głębokie rozmowy są możliwe, nawet pomimo braku znajomości języka obcego. Wiele ważnych emocji wymaga użycia bardzo specyficznego języka i słów, których można nie znać w językach obcych.

Relacje przyjacielskie

Uczęszczanie na polskie randki w UK to oczywiście szansa na poznanie bliskiej osoby, z którą zbuduje się relację romantyczną, lecz także szansa na poznanie nowych przyjaciół i znajomych. Budowanie relacji przyjacielskich po niezbyt udanych i przyszłościowych randkach jest możliwe i często bardzo korzystne. Zbudowanie nowych przyjacielskich znajomości to także szansa na pozbycie się doskwierającej każdego dnia samotności przebywania na emigracji bez nikogo bliskiego ze swojego wcześniejszego kręgu znajomości.