Jak bezpiecznie randkować – podstawowe zasady

Korzystanie z portali randkowych stało się już pewną obyczajową norma i nie powoduje zdziwienia ani zakłopotania. Warto jednak zastanowić się nad zasadami bezpieczeństwa – bardzo często nie jesteśmy wszak w stanie określić przez długi czas, kim jest osoba, z którą rozmawiamy w sieci.

Media społecznościowe

Dużą rolę w zapewnieniu bezpiecznego randkowania mogą odgrywać media społecznościowe – pozwalają na uzyskanie przed pierwszym spotkaniem wielu cennych informacji o osobie, z którą rozmawiamy. Dzięki temu możliwa jest pobieżna choćby weryfikacja wielu jej twierdzeń.

Pierwsza randka

Na pierwsze spotkanie w realu warto wybrać miejsce publiczne. Pełna ludzi kawiarnia, miejsce uczęszczane przez licznych spacerowiczów – wszystkie one zapewnią nam możliwość bezpiecznego nawiązania znajomości oraz szybkiego i bezpiecznego zakończenia spotkania, gdyby zaczęło ono biec w nieodpowiednim kierunku. Warto również powiedzieć zaufanym znajomym gdzie i z kim planujemy się spotkać – pozwoli to również na zwiększenie poziomu naszego bezpieczeństwa.